WEEKLY SPORTS

WEEKLY SPORTS PLANNING

Footy

Crotone v Udinese 19:00

English FA Cup Draw 20:00

Ingolstadt v Braunschweig 20:30

Perugia v Ascoli 20:30

Slough Town v Rochdale 20:45

Birmingham City v Wolves 20:45

Verona v Genoa 21:00

Estoril v Portimonense 21:00

Girona v Alaves 21:00

Footy

Benfica v Basel 20:45

Roma v Qarabagh 20:45

Bayern Munich v PSG 20:45

Olympiacos v Juventus 20:45

Chelsea v Atletico Madrid 20:45

Barcelona v Sporting Lisbon 20:45

Man Utd v CSKA Moscow 20:45

Celtic v Anderlecht 20:45

Footy

Al Jazira v Auckland City 18:00

RB Leipzig v Besiktas 20:45

Shaktar Donetsk v Man City 20:45

Liverpool v Spartak Moscow 20:45

Real Madrid v Dortmund 20:45

Fc Porto v Monaco 20:45

Feyenoord v Napoli 20:45

Maribor v Sevilla 20:45

Tottenham v APOEL Nicosia 20:45

Independiente v Flamengo 00:45

Footy

Slavia Prague v Astana 19;00

Atalanta v Lyon 19:00

Istambul Basaksehir v Sporting Braga 19:00

Apollon Limassol v Everton 19:00

Austria Vienna v AEK Athens 19:00

Dynamo Kyiv v Partizan Belgrade 19:00

Fc Copnhagen v Sheriff Tiraspol 19:00

Hoffenheim v Ludogorets 19:00

Rijeka v AC Milan 19:00

Real Sociedad v Zenit St Petersburg 21:05

Vitesse v Nice 21:05

Red Stare Belgrade v Fc Cologne 21:05

Arsenal v BATE Borisov 21:05

Hertha Berlin v Ostersund 21:05

Guimareas v Konyaspor 21:05

Zorya Luhansk v Athletic Bilbao 21:05

Zulte Waregem v Lazio 21:05

Footy

German Konfernez 2nd ligue 18:30

Stuttgart v Bayer Lverkusen 20:30

Waasland v Standard Liege 20:30

Spezia v Foggia 20:30

Dundee v Aberdeen 20:45

Bordeaux v Strasbourg 20:45

Sheffield v Bristol City 20:45

Alaves v Las Palmas 21:00

Rio Ave v Moreirense 21:30

NHL

Capitals v Rangers 01:00

Footy

Getafe v Eibar 13:00

West Ham v Chelsea 13:30

Macclesfield Town v Wrexham 13:30

Pachuca v Wydad Casablanca 14:00

German Konferenz 15:30

Frankfurt v Bayern Munich 15:30

Dortmund V werder Bremen 15:30

Rb Leipzig v Mainz 05 15:30

QPR v Leeds Utd 16:00

Tottenham v Stoke City 16:00

Real Madrid v Sevilla 16:15

PSG v Lille 17:00

Cagliari v Sampdoria 18:00

Newcastle Utd vLeicester City 18:30

Norwich City v Sheffield Wednesday 18:30

Deportivo v Leganes 18:30

Monchengladbach v Schalke 04 18:30

Benfica v Estoril 19:15

Juventus v Inter Milan 20:45

Valencia v Celta Vigo 20:45

Boavista v Sporting Lisbon 21:30

Rugby

Llaneli Scarlets v Trevisio 14:00

Newcastle Falcons v Bordeaux Begles 16:15

Toulon v Bah Rugby 16:15

Northampton Saints v Ospreys 18:30

Castres v Racing 92 18:30

Munster v Leicester Tigers 20:45

CBB Wisconsin v Marquette 18:00

Creighon v Nebraska 20:30

Xavier v Colorado 20:30

NHL

Lighting v Jets 01:00

kickboxing Glory Kickboxing 49 Rotterdam 17:00

Glory Kickboxing Redemption 21:00

NCAA

Duke v Boston 18:00

SPORTS, BAR & GRILL

BAR REGULAR & JACK • VIJZELSTRAAT 37 • AMSTERDAM